Majlis Bersama Jabatan (MBJ)

TUJUAN
Majlis Bersama Jabatan ditubuhkan adalah bertujuan:-
  • untuk memperolehi kerjasama seluas-luasnya di antara Kementerian Pelancongan dan Kebudayaan Malaysia dengan pegawai-pegawai yang bergaji di dalam Kementerian Pelancongan dan Kebudayaan Malaysia dalam perkara-perkara yang berkaitan dengan kelicinan kerja dan kebajikan pekerja-pekerja yang berkenaan; dan
  • untuk mengadakan jentera bagi menguruskan soal-soal mengenai syarat-syarat bekerja dan amnya untuk mengumpul pelbagai buah fikiran daripada pekerja-pekerja dengan wakil-wakil rasmi Kementerian Pelancongan dan Kebudayaan Malaysia.

BIDANG DAN FUNGSI
Bidang dan fungsi Majlis adalah tertumpu kepada perkara-perkara yang termasuk di dalam bidang kuasa Majlis yang mana adalah seperti berikut:-
  • membincang dan memutuskan perkara-perkara mengenai syarat-syarat bekerja yang berkaitan dengan pentadbiran yang berkenaan kecuali semua perkara mengenai pekerja-pekerja perseorangan;
  • membolehkan kakitangan mengambil bahagian dan lebih bertanggungjawab di atas perkara-perkara mengenai kerja-kerja mereka dan mematuhi syarat-syarat di bawah mana tugas-tugas mereka dijalankan;
  • menggalakkan kakitangan mengambil bahagian dalam perbincangan-perbincangan untuk mendapat pengetahuan mengenai pentadbiran pelbagai Jabatan; dan
  • mengadakan kemudahan bagi memperbaiki perjalanan dan organisasi pejabat serta menerima cadangan dan syor-syor dari kakitangan mengenai perkara ini.

PERATURAN MESYUARAT
Mesyuarat-mesyuarat biasa bagi MBJ hendaklah diadakan 3 bulan sekali iaitu 4 kali setahun seperti yang ditetapkan di bawah Pekeliling Perkhidmatan Bilangan 2 Tahun 1992 dan Surat Pekeliling Perkhidmatan Bilangan 3 Tahun 2002.

WAKIL KUMPULAN JAWATAN (PIHAK PEGAWAI)
Bil.NamaGredBahagian
1. YBhg. Datuk Hj. Ab. Ghaffar b A. Tambi TURUS III KSU
2. YBhg. Dato' Yean Yoke Heng JUSA B TKSU (P)
3. En. Shafarin bin Nasuredin M54 SUB (PSM)
4. Pn. Siti Nor binti Minu M54 SUB (K)
5. Pn. Zuraini binti Ismail M54 SUB (AKAUN)
6. En Ali Sadikin bin Sadin M52 SUB (T)
7. Pn. Syamsiah binti Abdul Wahab M52 KPSUK (K)
8. Pn. Aini Zulfa binti Abd Rahim M48 SUB (T)
9. En. Mohd Harris bin Abdul Rahim F48 SUB (BPM)
10. Pn. Haizum binti Hamdan M48 KPSU (PSM)
11. En. Shankaran a/l Ramasomdram M48 KPSU (PSM)

WAKIL KUMPULAN JAWATAN
Bil.Kumpulan JawatanNama Wakil 1Nama Wakil 2
1. Pegawai Tadbir Dan Diplomatik
(Gred M48-M41)
Muhammad Aiman bin Zakaria (M41)
[Bahagian Dasar Pelancongan dan Hubungan Antarabangsa]
Liyana Jalwati binti Alias (M41)
[Bahagian Dasar Kebudayaan]
2. Pegawai Perhubungan Awam/Pegawai Penerangan/ Penolong Pegawai Penerangan
(Gred S48-S19)
Hj. Ahmad Zaharuddin bin Hj. Salim (S48)
(Pengerusi Pihak Pekerja)
[Unit Komunikasi Korporat]
Izaitul Farah binti Ibrahim (S44)
[Unit Komunikasi Korporat]
3. Pegawai Teknologi Maklumat/ Pen.Pegawai Teknologi Maklumat/ Juruteknik Komputer
(Gred F44-F41/FA32-FA29/FT22-FT19)
Syamil bin Zayid (F41) [Bahagian Pengurusan Maklumat] Noor Maslina binti Bustanorddin (F29)
[Bahagian Pengurusan Sumber Manusia]
4. Pegawai Psikologi/
Penolong Kaunselor/Penolong Pegawai Pustakawan/Pembantu Pustakawan/
Pegawai Hal Ehwal Islam/Penolong Pegawai Hal Ehwal Islam/Pegawai Arkib/Kurator
(Gred S44-S19)
Nurzawani binti Shahrin (S41)
[Bahagian Dasar Kebudayaan]
Aldrich bin John (S19)
[Bahagian Pentadbiran]
5. Penolong Pegawai Tadbir
(Gred N36-N29)
Mohd Zulkarnain bin Abdul Rahim (N29)
[Bahagian Pengurusan Sumber Manusia]
Sarah Fathiah binti Ramli (N29)
[Bahagian Akaun]
6. Setiausaha Pejabat/Pembantu Setiausaha Pejabat/Pembantu Khas/
Pegawai Khidmat Pelanggan
(Gred N36-N19)
Aishahkirin binti Shaari (N29)
[Pejabat Ketua Setiausaha]
Nadiah binti Nohar (S29)
[Bahagian Pengurusan Sumber Manusia]
7. Pembantu Tadbir Kanan
(Gred N26-N22)
Harison binti Ahmad (N22)
[Bahagian Pengurusan Sumber Manusia]
Zamzuliana binti M Nasir (N22)
[Bahagian Pelesenan Pelancongan]
8. Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)
(Gred N19)
Syamsul Rizal bin Abdul Rahman (N19)
[Bahagian Hubungan Antarabangsa Kebudayaan]
Noorlaili binti Md Noor (N19)
[Bahagian Pengurusan Sumber Manusia]
9. Pembantu Tadbir (Kewangan)
(Gred W26-W19)
Devi a/p Krishnan (W22)
[MM2H]
Norhaswani binti Hj. Mahamad (W19)
[Bahagian Kewangan]
10. Akauntan/Juruaudit/Penolong Akauntan/Pembantu Akauntan/Penolong Juruaudit
(Gred W48-W19)
Norulfazah binti Jamaludin (W41)
[Unit Audit Dalam]
(Setiausaha Pihak Pekerja)
Siti Rohani binti Abdul Rahman (W44)
[Bahagian Akaun]
11. Penguasa Imigresen/ Pegawai Imigresen/Pembantu Keselamatan
(Gred KP38-KP19)
Hishamuddin bin Kamsin (KP32)
[MM2H]
Ahmad Faziemie bin Zakaria (KP19)
[MM2H]
12. Jurutera/Jurutera Awam/Juruukur Bahan/Arkitek/Pelukis Pelan/Penolong Jurutera/Penolong Pegawai Senibina/Penjaga Jentera Elektrik
(Gred J48-J19/JA36-JA29)    
Nazaitul Hazira binti Ismail (J41)
[Bahagian Pembangunan Prasarana]
Ezham bin Abdul Kudus (J44)
[Bahagian Pembangunan Prasarana]
13. Pegawai Undang-Undang/
Pen.Pegawai Undang-Undang
(Gred L44-L29)
Natrah Fareha binti Rahmat (L44)
[Unit Perundangan]
Sherly Emiko binti Sjarifuddin (L29)
[Unit Perundangan]
14. Pegawai Kebudayaan/
Pereka/Fotografi
(Gred B48-B18)
Muhamad Haris bin Zakaria (B41)
[Bahagian Pengurusan Acara]
Lydia Irffian binti Mohd Isa (B41)
[Bahagian Dasar Kebudayaan]
15. Pembantu Operasi
(Gred N11/N14)
Mohd Khairul Arifin bin Ahmad Tabti (N11)
[Pejabat Ketua Setiausaha]
Lukman Hakim Lubis bin Muhammed (N11)
[Bahagian Dasar Pelancongan dan Hubungan Antarabangsa]
16. Pemandu Kenderaan
(Gred H11/H14)
Fahriza bin Mazli (H11)
[Bahagian Pentadbiran]
Mohd Rafi bin Said (H11)
[Bahagian Pentadbiran]

Kemaskini Terakhir :
Facebook
Twitter
Instagram
Kod QR
RSS
Kod QR
Scan Kod QR pada telefon pintar anda untuk versi mudah alih.